Вісник Хустщини

Закарпатська область,
м.Хуст
Сьогодні:
Понеділок, 8 Серпня
icon clock05.07.2022
icon eye449
Особистості

Ювілей маестро: Віктору Чаусову – 80!

На культурологічному просторі Хустщини серед зірок першої величини сяє постать непересічної особистості – баяніста, неординарного аранжувальника Віктора Івановича ЧАУСОВА. Це людина поцілована Богом, наділена Всевишнім даром тонкого відчуття і сприйняття музики, яка заполонила його серце з дитинства.

Для сина далекої Нікопольщини Хуст давно став рідною домівкою. Сюди за покликом серця він приїхав 16-річним юнаком здобувати мистецьку освіту, тут зростав і мужнів його талант викладача-віртуоза, тут зустрів своє кохання, одружився, виростив двох прекрасних донечок-освітянок.

Людина високої естетичної культури, тонкої душевної гармонії, він користується заслуженим авторитетом і повагою серед людей. Упродовж більше 60 років, працюючи викладачем культучилища, директором Нижньоселищенської музичної школи, диригентом інструментального ансамблю Хустської школи мистецтва, пишучи оркестровки, аранжування для супроводу хореографічних колективів, лялькового театру школи мистецтва та новоствореного Закарпатського театру драми і комедії, постійно дарує нашим краянам кращі зразки класичної та сучасної музики.

Його неповторні своєрідні обробки закарпатських народних пісень, творча співдружність з ансамблем “Синьогори”, чоловічим квартетом, акомпанемент популярних пісень у виконанні відомих вокалістів Хустщини донині пам’ятають вдячні хустяни. Без копіткої, наполегливої творчої праці маєстро не обходилося жодне музичне дійство.

4 липня Віктор Іванович зустрів свій мудрий ювілей. Тож щиро вітаємо його з цим особистим святом, дякуємо за багатолітню натхненну працю, бажаємо доброго здоров’я, радості і втіхи від дітей, онуків, процвітання усій його освітняській родині, Божої ласки і благодаті в хаті, мирного неба.

Віримо, що безцінний творчий доробок Віктора Івановича у недалекому часі знайде видавця-мецената і стане надбанням для майбутніх поколінь не лише наших краян, але й усіх українців.

З роси і води вам, шановний ювіляре.

З глибокою шаною і любов’ю мистецька громадськість Хустщини.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *