Вісник Хустщини

Закарпатська область,
м.Хуст
Сьогодні:
Середа, 6 Липня
icon clock04.04.2022
icon eye27
Особистості

Бронзова відзнака хустського філателіста

Ще у мирний час на початку лютого в Ужгороді у спортивному комплексі “Юність” відбулась V регіональна філателістична виставка “Закарпатолімпфіл – 2022”, присвячена ХХІV зимовим Олімпійським іграм в Пекіні.
Організаторами виставки виступили Закарпатське обласне товариство філателістів ім.Ф.Фекети АсФУ, Асоціація філателістів України, Закарпатське відділення НОК України, Акціонерне товариство “Укрпошта”, Закарпатська дирекція АТ “Укрпошта”. У місті над Ужем стало доброю традицією проведення подібних виставок з нагоди відкриття Олімпійських ігор. І якщо в 2014 році на експозиції було всього 12 експонатів, то цього року було представлено 50 експонатів з більш ніж 10 міст (Київ, Львів, Харків, Полтава, Дніпро, Тернопіль, Івано-Франківськ, Ужгород, Мукачево, Хуст). Три дні активно працювало журі на чолі з суддею національної категорії з оцінки філателістичних експонатів Олександром Шевченком.

Участь у “Закарпатолімпфіл – 2022” взяв і наш зем ляк, майстер спорту з важкої атлетики, суддя міжнародної категорії, відмінник освіти України, член національної Спілки журналістів України, філателіст із 50-річним стажем Василь Деяк. На виставці він представив експонат під назвою “Рік зимових Олімпіад”, який високо оцінило журі, нагородивши автора бронзовою медаллю. Колекції Василя Деяка направду вражають, адже вміщують унікальні експонати різних країн та часів, починаючи з 1936 року.

“За марками можна прочитати історію Олімпійських ігор, поринути у вир минулих Олімпіад, дізнатись багато цікавої інформації з історії спорту, біографії видатних спортсменів та їхні рекорди.
Особливо цінними особисто для мене є експонати з автографами відомих спортсменів, учасників та переможців Олімпійських ігор, серед яких Олександр Абраменко (чемпіон і призер зимових Олімпійських ігор), Наталія Скакун (важка атлетика), Юрій Чабан (веслування), Денис Силантьєв (плавання), Жан Беланюк (греко-римська боротьба) та інші. Сподіваюся, що моя колекція й надалі поповнюватиметься марками, які презентуватимуть перемоги наших олімпійців. Адже ми – сильна, незламна нація”, – переконаний Василь Деяк.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *