Вісник Хустщини

Закарпатська область,
м.Хуст
Сьогодні:
Понеділок, 8 Серпня
icon clock13.07.2022
icon eye219
Новини Цікаве

Закриття V театрального сезону та благодійний концерт на підтримку ЗСУ

Мистецтво під час війни має свою особливу місію. Нині творчі люди України, як ніколи, згуртувалися й міцно тримають свій мистецький фронт. Серед них і митці Хустщини, а саме колектив Закарпатського обласного театру драми та комедії, який не просто зберігає, примножує і поширює українську культуру, але й проводить чимало благодійних акцій на підтримку ЗСУ.


Так, минулої неділі концертом “Літній вечір у дворику театру” Закарпатський обласний театр драми та комедії закрив V театральний сезон. Дійство відбулося на імпровізованій сцені “open air” у внутрішньому дворику театру.
Глядачі мали змогу разом з артистами театру згадати найцікавіші номери з вистав театрального сезону, підбити творчі підсумки, першими дізнатися про плани на майбутній театральний сезон, а також насолодитися живою музикою від оркестру, творчими вокальними та хореографічними родзинками артистів.


“Щиро дякуємо нашим захисникам і захисницям, що маємо змогу у такий складний час працювати для нашого глядача і будувати творчі плани на майбутнє. Звичайно, життя вносить власні корективи. Єдине, що можемо сказати точно – ми плануємо і надалі пропагувати своєю творчістю українську драматургію, розвивати культурний осередок нашого міста, підтримувати національну ідею – українцям українське, і міцно й надалі тримати свій культурний фронт. Разом до Перемоги!” – звернулася до глядачів директорка-художня керівниця театру Олеся Чепелюк.

Підбиваючи підсумки, слід зазначити здійснені у 5-му театральному сезоні постановки, а саме: концерт оркестрової музики (керівник оркестру Олександр Локотош); інтерактивна екшн-гра “Пригоди online” (автори Микола Шпеньович, Аліса Смерека; реж.-пост. Аліса Смерека); театралізоване новорічно-різдвяне музичне дійство “Новорічний експрес” (авторка і реж.-пост. Олеся Чепелюк); музична комедія “Вечори на хуторі” (за мотивами повісті М.Гоголя “Ніч перед Різдвом”, реж.-пост. Олеся Чепелюк); інтерактивна екшн-гра “Пригоди online.2.0.” (автори Микола Шпеньович, Аліса Смерека; реж.-пост. Аліса Смерека); патріотичний концерт “Зродились ми великої години…” (авторка і реж.-пост. Олеся Чепелюк, керівник оркестру Олександр Локотош, диригент та муз.аранжувальник Василь Ларівон).


З минулого року в театрі започатковано хорошу традицію – на концерті-закритті театрального сезону виокремлювати грамотами працівників театру, які своїми надзусиллями, наполегливістю, креативністю та активністю зробили вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва Закарпатського обласного театру драми та комедії.
Цьогоріч рішенням Художньої ради театру були відзначені: балетмейстери театру Валерій Кіш та Анастасія Галас – за яскраві хореографічні постановки у 5-му театральному сезоні в номінації “Танці-fest”; художниця по костюмах Оксана Дорошенко – за креативні костюми та неординарний підхід до їхнього виготовлення в номінації “Крутий fashion”; музична керівниця Євгенія Сіопко – за вагомий внесок у музичний розвиток Закарпатського обласного театру драми та комедії в номінації “Золотий голос”; режисерка-постановниця Аліса Смерека – за успішну постановку дитячої вистави “Пригоди online” (у двох частинах); актор театру Микола Шпеньович – за креативні акторські роботи у 5-му театральному сезоні в номінації “Харизма театру”; акторка Валерія Вайнраух – за вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва, неординарні творчі знахідки, яскраві акторські ролі в номінації “Муза театру”; актор Василь Бабич – за яскраві акторські втілення у 5-му театральному сезоні в номінації “Прорив року”; директорка-художня керівниця Олеся Чепелюк – за організацію волонтерського проєкту “Театр як терапія” в Закарпатському обласному театрі драми та комедії в номінації “Ідейний вогник театру”.


Закриття театрального сезону відбулося з благодійною метою: замість квитків – благодійний внесок на підтримку військових, адже кожна гривня, що іде на підтримку Збройних Сил України, наближає нашу Перемогу. Тож зібрані за вечір кошти, а це 13 тисяч 605 гривень, колектив театру передав письменнику Андрію Любці на закупівлю транспортного засобу нашим захисникам.
Богдана КЛЕКНЕР.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *