Вісник Хустщини

Закарпатська область,
м.Хуст
Сьогодні:
Понеділок, 8 Серпня
icon clock14.07.2022
icon eye9
Новини

Закарпаття з робочим візитом відвідав головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін

Недостатні показники вакцинації проти поліомієліту спричинили в Україні спалах небезпечного захворювання наприкінці 2021 року. Один із випадків підтвердили на Закарпатті. Тоді в регіоні вжили першочергових заходів із недопущення поширення вірусу, зокрема посилили епіднагляд та запустили форсовану імунізацію.

Про вакцинацію проти поліомієліту в умовах війни і пошук нових дієвих механізмів йшлося сьогодні на зустрічі заступника міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, координатора на реагування спалаху поліомієліту в Україні Реймонда Данколі, фахівців ВООЗ в Україні з представниками системи охорони здоров’я Закарпаття, спеціалістами з комунікації та іншими.

«Спалах поліомієліту – надзвичайна ситуація міжнародного масштабу. Увесь світ зараз викорінює поліомієліт. Кожен новий випадок, поява нових осередків – це ризик поширення небезпечного захворювання на міжнародному рівні», – зауважив Ігор Кузін.

Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний підкреслив, що одними з найпоширеніших причин відсутності планових або повторних щеплень у дітей є релігійні вподобання батьків, недостатня обізнаність, масова трудова міграція та інші.

У центрі уваги обговорення, зокрема, й робота з вимушеними переселенцями, представниками ромської національності та підготовка до початку нового навчального року.

Про епідемічну ситуацію в регіоні протягом 2019-2022 рр. розповіла головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик. За її словами, показники вакцинації проти поліомієліту залишаються недостатніми, а минулого року на цей процес негативно вплинула пандемія COVID-19.

«За перше півріччя 2022 року в області спостерігаємо позитивну тенденцію щодо вакцинації дітей. Якщо будемо тримати такі темпи, то вийдемо на 80% охоплення щепленнями», – наголосила Вікторія Тимчик.

Також вона розповіла про процес імунізації у місцях тимчасового розміщення переселенців: фахівці визначають вакцинальний статус особи і виконують щеплення відповідно до графіка. Таким чином, мобільні бригади вже провели 691 щеплення проти поліомієліту, 270 із них отримали діти.

З метою активізації кампанії з імунізації проти поліомієліту та інших інфекційних захворювань у громади Закарпаття виїжджає спеціальна комунікативна група спільно з представниками ЮНІСЕФ. Такий механізм є вдалим прикладом для інших регіонів України. В області також планують проводити комунікаційні кампанії, зокрема й за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Закарпатська ОВА.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *