Вісник Хустщини

Закарпатська область,
м.Хуст
Сьогодні:
Понеділок, 8 Серпня
icon clock02.08.2022
icon eye182
Новини

Виплата грошових допомог, пільг та субсидій в умовах воєнного стану

Міністерство соціальної політики в умовах воєнного стану у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України вживає усі необхідні заходи для забезпечення виплати і доставки усіх видів соціальних допомог. Для цього Уряд прийняв постанову “Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану” від 07.03.2022 р. № 214.

Слід зазначити, що в умовах воєнного стану громадяни вразливих категорій продовжують отримувати належну соціальну підтримку. Виплата призначених державних соціальних допомог не зупинятиметься. Варто зазначити, що питання отримання соціальних допомог від держави, зокрема субсидій наразі є актуальним для багатьох мешканців і нашого краю, оскільки утримання житла стало для них непосильною ношею, особливо зараз.

Тож чи змінилося щось у призначенні субсидій в умовах війни, – нам розповіла начальниця відділу державних соціальних допомог управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради Лариса ПАЦКАН.

-Перш за все, хочу зазначити, що державна програма з надання житлових субсидій – це ефективний механізм, який дозволяє родинам повною мірою і вчасно здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги. Особливо це актуально в період війни. Наразі у нас у м.Хуст є близько 1200 домогосподарств – отримувачів субсидії.

Скажіть, будь ласка, чи всім одержувачам необхідно подавати документи для продовження отримання субсидії?

– Ні. Відповідно до рішення Уряду від 19 травня ц.р. встановлено, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022 рр., проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія: – була призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житлові приміщення на підставі договору найму; індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщеним особам; – була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Також звертаю увагу, що одержувачі субсидії зобов’язані у 30-денний термін повідомляти управління соціального захисту населення про обставини, які можуть вплинути на її отримання, – це зміни в складі зареєстрованих, зміни в майновому стані, зміни в персональних даних зареєстрованих у домогосподарстві. І взагалі, для уникнення непорозумінь при призначенні субсидії на наступний період рекомендовано звернутись до управління для того, щоб поцікавитись чи перепризначено вам субсидію, чи необхідно скоригувати наявну інформацію.

– З чим пов’язано зменшення розміру субсидії цього року?

– Зменшення розміру субсидії в цьому році порівняно з попереднім неопалювальним періодом пов’язано з тим, що в минулому періоді для розрахунку житлової субсидії застосовувались збільшені на 50 відсотків соціальні нормативи на електроенергію та газ для приготування їжі для мешканців тих регіонів, які опинились у «червоній зоні» карантину. Оскільки цього року ознаку «червона зона» карантину в нашій області знято, то нарахування відбувається за звичайними нормативами визначеними законодавством. Отримувачам соціальної допомоги, які перемістились, не потрібно звертатись до органів соцзахисту населення для її продовження. Якщо ви вимушено переселилися з місця проживання, Мінсоцполітики централізовано спрямує кошти до «Ощадбанку» та на ваш банківський рахунок. Якщо ж ви отримували виплати через «Укрпошту», ви отримаєте грошовий переказ через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER». У разі, коли протягом 60 календарних днів з дати зарахування переказів АТ«Ощадбанк» одержувачам грошової допомоги, пільг та житлової субсидії одержувачі не звернулися за отриманням грошових переказів, відповідні кошти повертаються Міністерству соціальної політики.

Сім’ї, які перемістились з районів проведення бойових дій, можуть звернутися за призначенням субсидії за новим місцем проживання. Субсидія їм може бути призначена на підставі договору найму (оренди) житла. Також до нього слід додати такі документи: заяву, паспортні дані, декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, довідку про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ).

Записала Сніжана ДОЛГІНА.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *