Вісник Хустщини

Закарпатська область,
м.Хуст
Сьогодні:
Понеділок, 8 Серпня
icon clock27.07.2022
icon eye30
Новини

Релокації бізнесу на Хустщині

На Закарпатті найбільше в Україні релокованих підприємств. Сюди переїхало вже понад 380 різних компаній. Понад 300 із них перезапустили виробництво. Щодо Хустського району, то за словами директора Хустської міськрайонної філії Закарпатського ОЦЗ Володимира Гуца, наразі п’ять суб’єктів господарювання переєстрували свою діяльність у нашому краї, одне з них уже перевезло частину обладнання у місто над Тисою і найближчим часом планує запустити виробництво.

  • -Релокація бізнесу – це важливий процес, адже він допомагає країні втримати економіку у часи війни, а також розвинути економіку тих регіонів, у які переїхали підприємства. У рамках проєкту релокації працівники служби зайнятості надають представникам релокованих виробництв увесь необхідний консультаційний супровід з питань, що знаходяться в компетенції служби зайнятості: від підбору персоналу з наступним навчанням на робочих місцях до питань компенсації витрат на заробітну плату при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, – зауважив Володимир Петрович.
    Щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, то у цьому напрямку службою зайнятості теж проведена певна робота.
  • Через центр зайнятості на сьогодні працевлаштовано майже 20 осіб із числа внутрішньо переміщених. Роботу їм надали як підприємства краю, такі як ТОВ «Флоріан Шуз», так і приватні підприємці, – розповідає Володимир Гуц. – Хочу зазначити, що під час воєнного стану в Україні тим роботодавцям, які беруть на роботу внутрішньо переміщених осіб із постраждалих регіонів, запроваджена виплата 6500 грн за кожного працевлаштованого протягом двох місяців. Ці кошти роботодавці зможуть витратити на оплату праці таких працівників. Однак, на жаль, це не стосується комунальних та бюджетних підприємств. Наша служба зайнятості і надалі проводитиме роботу щодо сприяння у працевлаштуванні ВПО та наданні їм необхідних консультацій.

Сніжана ДОЛГІНА.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *