Вісник Хустщини

Закарпатська область,
м.Хуст
Сьогодні:
Понеділок, 8 Серпня
icon clock21.07.2022
icon eye108
Новини Спорт

Підтримка і відновлення через спорт

Відновлення через спорт – новий напрямок спільного проєкту МОН і ЮНІСЕФ – “Поруч”, який має на меті забезпечити психосоціальну допомогу дітям, молоді та сім’ям, які постраждали від війни.

Долучилися до цього проєкту й освітні заклади Хустської міської територіальної громади.
Цими днями тренери та психологи організації «Поруч» завітали до Сокирницького ЗЗСО І-ІІІ ст., щоб провести різнопланові активності для школярів, насамперед вимушених переселенців, а також в ігровій формі поспілкуватись з ними.

  • – «Поруч» передбачає роботу груп психологічної підтримки, розвиток здорового харчування та спортивні заняття. Спортивну складову проєкту реалізують благодійний фонд «Розвиток футболу України» у партнерстві з Українською асоціацією футболу та за підтримки Дитячого фонду УЄФА, – зазначила керівниця освітнього закладу Богдана Чегіль. – Кожен учасник мав можливість вибрати одну з трьох локацій: “Територія безпеки” – спрямована на покращення психоемоційного стану, зняття напруги та стабілізації, “Спортивна” – футбольні ігри та фізична активність,”Здоров’я та безпека”, на якій можна було отримати нові та корисні для здоров’я знання.
  • Я надзвичайно рада, що діти, тимчасово переселені, які навчалися у нашому закладі, а також наші учні залюбки долучилися до реалізації цього проєкту і відвідали наш спортивний майданчик, де з ними в ігровій формі паралельно працювали психологи, вчителі фізичної культури та медичні волонтери, які продемонстрували, що робити у випадку травм.
    Всі учасники добре провели час, збільшили запас позитивних емоцій і отримали подарунки від «Поруч».

  • Ще одним освітнім закладом, який долучився до реалізації проєкту, став Крайниківський ЗЗСО І-ІІІ ст.
  • – Війна з російським агресором зламала звичне життя багатьох українців. І цей проєкт – це можливість хоч трохи відволікти дітей у цей непростий час, – зазначила керівниця освітнього закладу Мирослава Сарвадій. – Під час заходу діти спілкувалися з психологом, медиком та грали у рухливі ігри з футбольним м‘ячем. Усе заради того, аби допомогти їм впоратися з жахіттями війни та адаптуватися на новому місці. Приємно відзначити і той факт, що до проєкту залучається все більше дівчат, які так само, як і хлопці, проявляють неабияку любов до футболу та завдяки проєкту знаходять нових друзів. Під час гри малеча згуртувалася, цікаво провела час, отримала позитивні емоції, – а це найголовніше. Дітям також розповідали про здоровий спосіб життя, а тому під час занять на них чекали солодкі і, водночас, корисні подарунки.

  • Проєкт «Поруч» і надалі крокує краєм, і хочеться сподіватись, що до нього долучиться ще більше освітніх закладів. А ще віриться, що буде досягнуто основної його мети – надано необхідну допомогу дітям, постраждалим через війну. Адже саме вони – юні українці – є майбутнім нашої держави і саме їм творити новітню історію України, яка обов`язково переможе у війні з підступним ворогом.
  • Сніжана ДОЛГІНА.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *