Вісник Хустщини

Закарпатська область,
м.Хуст
Сьогодні:
Середа, 6 Липня

Наставниці хустських легкоатлетів Євгенії Попович – 80 років

10 вересня у День працівника фізичної культури і спорту України чудова жінка, тренерка-викладачка із легкої атлетики Євгенія Михайлівна Попович зустріла свій гарний ювілей – 80-річчя.


Євгенія Михайлівна вже більше 50 років працює тренером з легкої атлетики. За цей час виростила не одне покоління спортсменів, які пройшли її легкоатлетичну школу й досягли хороших спортивних показників.


Після закінчення Кременецького педінституту в 1964 році приїхала на роботу в Хуст й стала працювати тренером з легкої атлетики в дитячій юнацькій спортивній школі. Й досі місце роботи не міняла. В її трудовій книжці один запис: тренер-викладач Хустської ДЮСШ з легкої атлетики.


Спортом захоплювалася ще з дитячих років, коли навчалася в одній із шкіл м. Володимир-Волинська. Активно займалася в легкоатлетичній секції, брала участь в різних спортивних змаганнях, показувала непогані результати. Тому після закінчення десятирічки, не роздумуючи, поступила в Кременецький педінститут на фізкультурний факультет. До виконання інститутських програм ставилась серйозно, тренувалась, досягала високих показників зі стрибків у довжину. І як результат, стала чемпіонкою педінституту. А навчаючись на останньому курсі, на змаганнях серед легкоатлетів педагогічних вузів завоювала перше місце.


Євгенія Попович успішно виступала за збірну України “Спартак”, за збірну Закарпатської області з легкої атлетики, неодноразово брала участь у різних змаганнях з волейболу, баскетболу, багатоборства ГПО. Десятки її вихованців стали фізкультурними працівниками, закінчили вузи: Йосип Метенко, Адальберт Енеді, Марія Симканич, Лариса Бородач та багато інших. Серед її учнів є й офіцери Збройних сил України.
Євгенія Михайлівна – хороший педагог, наставник, вміє працювати з дітьми, справжній фахівець своєї справи. Вихованці горнуться до неї, охоче відвідують її заняття.


І в цьому році хустські легкоатлети – призери юнацьких ігор області. Олеся Келемен, чемпіонка України у бігу на 5000 метрів, входить в 10 кращих стаєрок України. Едуард Павлишець став першорозрядником та кандидатом у майстри спорту, призером у України у бігу на дистанції 400 метрів.


Гордиться Євгенія Михайлівна успіхами своїх вихованців. Олеся Келемен двічі зі своїм чоловіком виграла хустський пів марафон у 2019 та 2021 роках. Розвила її природні здібності саме вона, Є. М. Попович, навчила берегти свої сили у змаганнях, чітко розрахувати шлях до перемоги. Тому дівчинка швидко пішла вгору . Вона стала чемпіонкою республіканських, а потім і міжнародних змагань з легкої атлетики. За свої успіхи Олеся Келемен щиро дякує наставниці, чуйній людині і прекрасному тренеру-викладачу.


Великі надії Євгенія Михайлівна покладає на молодих юних спортсменів Хустщини. Вони – на злеті і успішно виступають на обласних та республіканських змаганнях з легкої атлетики.


Хорошу фізичну форму Євгенія Михайлівна підтримує завдяки любові до тихого полювання. Кожен ранок зустрічає схід сонця з кошиком грибів, проходячи на день до 10 кілометрів. А після обіду біжить на міський стадіон до своїх вихованців, передаючи їм свої знання і тепло.


Тренери-викладачі, вчителі фізичного виховання Хустщни, ветерани фізичної культури та спорту Хустщини, відділ фізичної культури, сім’ї та спорту, колеги по роботі щиро вітають Євгенію Михайлівну з ювілеєм. Зичать хорошого здоров’я, успіхів у підготовці спортсменів високого класу, довгих років життя.


Василь Деяк.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *