Вісник Хустщини

Закарпатська область,
м.Хуст
Сьогодні:
Середа, 6 Липня

Біля “Красного поля” висадили сосни та дубочки

Багатогранною та об`єднуючою є Всеукраїнська акція “Створюємо ліси разом” у рамках програми Президента “Зелена країна”, адже ця екоініціатива покликана не тільки відновлювати лісові насадження країни, але й озеленювати, робити затишнішими місця, дорогі серцю краян.

Так, 12 листопада за участі керівництва та працівників Хустської РДА, ДП “Хустське ЛДГ”, лісової охорони Липчанського лісництва відбулася висадка деревцят на знаковому історичному місці, що є символом української боротьби та звитяги, символом соборності для багатьох поколінь українців, - на “Красному полі”.

На плоші 0,3 га на території меморіального парку висадили понад 200 саджанців сосни та дуба звичайного із закритою кореневою системою. Посадматеріалом та усім необхідним інвентарем учасників акції забезпечило ДП “Хустське ЛДГ”.

Перед початком садіння в.о. головного лісничого ДП “Хустське ЛДГ” Віталій Джуган ознайомив присутніх із акцією та провів інструктаж із посадки лісових порід. А лісничий Липчанського лісництва Василь Штець звернув увагу на особливість ґрунту цієї території.

“Попередні роки ми вже висаджували на цій ділянці дерева, однак через особливості ґрунту – піщано-гравійну суміш – саджанці погано приживлювалися. Тому цього разу вирішили висадити молоді лісові породи із закритою кореневою системою, що мають набагато вищий показник приживлюваності. Сподіваємося, що вони є міцнішими й незабаром стануть окрасою цього історичного місця”, - розповів лісничий Липчанського лісництва ДП “Хустське ЛДГ” Василь Штець.

З піднесеним настроєм та ентузіазмом учасники екоакції взялися до роботи, допомагаючи один одному.

“Ми радо долучилися до цієї Всеукраїнської акції, адже саме такі ініціативи – яскравий приклад того, як кожен із нас може змінювати довкілля та дбати про майбутнє. Традиційно навесні ми проводимо так звані толоки, різні заходи з благоустрою, під час яких також озеленюємо територію.

Акція у рамках реалізації програми Президента “Зелена країна” є надзвичайно цінною, і нам приємно зробити свій внесок у цей масштабний проєкт відновлення лісових порід. Всім відомо, що ліcи – це “легені планети”. Про них потрібно дбати заради майбутнього, а сьогоднішня акція – ще й данина героїчному минулому. Адже це озеленення є символічним знаком світлої пам`яті про героїв Карпатської України”, – прокоментував голова Хустської РДА Віктор Сабадош.


Сподіваємося, що через роки із цих саджанців виростуть розкішні дерева, які стануть справжньою окрасою історичного куточка нашої Срібної Землі.


До слова, 11 листопада акція “Створюємо ліси разом” завітала в Данилівське лісництво. Тут на площі 1,6 га протягом двох днів було висаджено 11 360 саджанців бука та клена-явора. До благородної справи -висадки лісу – долучилися місцеві жителі та лісова охорона Данилівського лісництва.

Відрадно, що ця добра й потрібна акція об’єднує дедалі більше небайдужих громадян.

Богдана КЛЕКНЕР.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *